„Дунав“ завърши полусезона с абсолютните 13 победи от 13 мача

„Дунав“-Русе завърши есенния полусезон в Североизточна Трета лига с 13 победи от 13 мача и пълен актив от 39 точки при голова разлика 47:8. Така русенските футболисти ще зимуват начело на таблицата, след като спечелиха и последния си мач с 2:0 във Варна срещу втория тим на „Спартак“.

Селекцията на треньорския тандем Мартин Цирков – Ивайло Кирилов извоюва победата още в началото на втората част. Тимът на „драконите“ владееше топката, създаде и няколко ситуации. Най-чистата беше в 33-ата минута, когато Кристиан Тасков излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

В 47-ата минута русенски футболист центрира, варненският бранител Павел Стоев изпревари вратаря си и в стремежа да избие, насочи топката в мрежата на своя тим – 1:0 за „Дунав“.
120 секунди по-късно Тасков подаде на Преслав Петков, който реализира второто попадение. Едва тогава малките „соколи“ заиграха разкрепостено и погледнаха към отсрещната врата. Съперникът им пък провеждаше контраатаки и отправи няколко удара чрез Джан Хасан, Преслав Петков и Станислав Вълчев. Срещата завърши при резултат 2:0 в полза на „Дунав“ и така отборът се поздрави с най-успешния си полусезон.