„Дунав“ гръмна шампанското – отборът отново е във Втора лига!

Футболистите на Дунав (Русе) официално се завърнаха в професионалния футбол и от следващия сезон ще играят във Втора лига. Това стана факт, след като днес като домакини те победиха с 1:0  Черноломец (Попово) в двубой от 23-ия кръг на Североизточната Трета лига.

„Драконите“ взеха три точки, макар че имаха нужда само една точка, за да са сигурни и на теория в завръщането си във втория ешелон. Успехът бе осигурен от Василен Марков, който вкара с глава след центриране от фаул на Джан Хасан в 69-ата минута. Русенският тим контролираше играта на терена през целия мач, като играчите уцелиха по веднъж гредите в двете полувремена. Имаха и още доста голови положения, които не успяха да реализират, за да бъде победата им с още по-голяма разлика

След края на мача футболистите благодариха на верните си русенски фенове и гръмнаха заслужено шампанско за успеха си.