193 кандидати за депутати от 23 листи са се регистрирали до днес включително в Районната избирателна комисия-Русе. Освен партиите и коалициите, за които Русе Медиа вече писа – „Продължаваме промяната“, ГЕРБ-СДС, „БСП за България“, „Възраждане“, ВМРО-БНД и „Български възход“, документи са подали още 17 формации. Сред водачите на листи са познати имена като Ива Митева от „Има такъв народ“, Венцислав Ангелов-Чикагото, Бойко Никифоров, д-р Йосиф Новаков и др. Спазена е традицията някои от политическите сили да предлагат само по един или двама кандидати.
Утре, 30 август, е последният ден за регистрация на листи на кандидати за народни представители в РИК-Русе. Тогава ще станат известни и участниците в изборите от другите две парламентарно представени формации от 47-ото Народно събрание – ДПС и „Демократична България“.
Ето пълния списък от регистрираните в РИК политически сили с техните листи извън тези, които Русе Медиа вече представи /подредбата е от последните подали към първите – б.а./
„ИЗПРАВИ СЕ БЪЛГАРИЯ“
- Владимир Хвърчилков
- Йордан Топалов
- Атанаска Апостолова
- Илка Иванова
- Берна Мъстънова
- Георги Колев
- Павлин Бояджиев
- Радослав Маринов
- Светослава Михайлова
- Калоян Минев
- Лъчезар Шойков
- Марян Хасанов
- Александър Кръстев
- Милена Колева
- Юлиан Малинов
- Цветанка Малинова
„ПРАВОТО“
- Валери Бонев
- Виктория Владова
„ИМА ТАКЪВ НАРОД“
- Ива Митева
- Александър Александров
- Татяна Нахабедян
- Ивелин Машков
- Николай Чанев
- Стойчо Минков
- Илиян Илиев
- Илиян Игнатов
- Явор Радев
- Цанислав Симеонов
- Тихомир Колев
- Мартин Илиев
„НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ „ЕДИНСТВО“
- Радостина Иванова
- Димитър Петров
- Васил Василев
„РУСОФИЛИ ЗА ВЪЗРАЖДАНЕ НА ОТЕЧЕСТВОТО“
- Иво Иванов
- Георги Георгиев
- Дарина Занева
- Десислава Крумова
- Камен Колев
- Рени Цанова
- Стефан Бабачев
- Марин Георгиев
- Кремена Йорданова
- Любомир Иванов
- Рафаил Арабаджийски
- Тотка Дончева
- Михаил Добрев
- Елена Георгиева
„БЪЛГАРСКА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ – ЕВРОЛЕВИЦА“
- Пламен Маринов
- Стефан Бояджиев
- Любомир Чапкънов
- Анелия Бояджиева
- Джем Али
- Илиян Иванов
- Александър Димитров
- Цветелин Ненов
- Марко Иванов
- Борис Пачелиев
- Георги Методиев
- Станислав Колев
- Силвия Гамозова
- Веселин Велчев
„АТАКА“
- Мирослав Славчев
- Лъчезар Лунчев
„БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ БНО“
- Александър Димитров
- Стефан Тошев
„НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ“
- Йоанна Колева
- Наталия Стоянова
- Юлия Трифонова
- Борислав Вълчев
- Димитринка Минкова
- Димитър Димитров
- Станислава Станева
- Мартин Стоянов
„ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ“
- Ивайло Йорданов
„БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН СЪЮЗ „НОВА ДЕМОКРАЦИЯ“
- Мартин Николов
- Любен Бубев
- Николай Григоров
- Пламен Гьорев
- Захари Тасков
- Румен Ночев
- Даниел Стамов
- Радко Радков
„КОНСЕРВАТИВНО ОБЕДИНЕНИЕ НА ДЕСНИЦАТА“
- Йосиф Новаков
- Димитър Кюркчиев
„КОАЛИЦИЯ ЗА ТЕБ БЪЛГАРИЯ“
- Тодорка Петрова
„БЪЛГАРИЯ НА ТРУДА И РАЗУМА“
- Веселин Атанасов
- Таня Димитрова
ДВИЖЕНИЕ НА НЕПАРТИЙНИТЕ КАНДИДАТИ“
- Бойко Никифоров
- Милена Петкова
„ГЛАС НАРОДЕН“
- Росен Костов
- Атанас Петров
- Генка Полякова
- Виржиния Богданова
- Генчо Цонев
„НАРОДНА ПАРТИЯ ИСТИНАТА И САМО ИСТИНАТА“
- Венцислав Ангелов
- Иван Маринов
- Божидар Христов
- Николай Даскалов
- Магдалена Дюлгерова
- Мариета Керчева
- Жечка Станева