Волейболистите на „Дунав“ отиват на четвъртфинал за Купата на България

Волейболистите на „Дунав“(Русе) са следващият четвъртфиналист в турнира за Купата на България, след като надиграха „Ботев“ (Луковит) с 3:0 (25:22, 25:15, 25:9) в осминафинален мач, изигран в крайдунавския град.

В следващия етап русенци излизат срещу „Хебър“ (Пазарджик), който надигра „Добруджа 07“ (Добрич).

Срещата тръгна под диктовката на „Дунав“, но след седмата точка играта продължи равностойно. След средата на гейма домакините отново бяха доминиращи и спечелиха частта, въпреки че противникът на моменти бе съвсем близо.

В останалите две части момчетата на Пламен Христов бяха пълен хегемон и не оставиха особени шансове на гостите от Луковит.

Най-резултатен за победителите бе Стефан Иванов с 21 точки (4 аса, 2 блокади), Петър Христосков добави 15 точки (1 ас, 1 блокада). За съперника Илиян Иванов приключи с 11 точки (1 ас), с 9 точки завърши Иван Панков.

Четвъртфиналите ще се изиграят на 29 януари (събота). Полуфиналите и финалите ще се проведат съответно на 30 и 31 януари (неделя и понеделник).