ВК „Любо Ганев-Автосвят“ зае 4-то място в турнира „100 години волейбол“

ВК „Любо Ганев-Автосвят“-Русе взе участие в празничния турнир „100 години волейбол“, който се състоя в столичната зала „Левски София“. Русенските волейболистки, водени от треньора си Сашо Тодоров, заеха почетното 4-то място.

Спортното събитие се провежда по случай 100–годишния юбилей на най-успешния колективен спорт у нас. В надпреварата се включиха най-добрите 6 отбора на България, които станаха първенци в квалификациите и получиха директни квоти за участие на Държавните финали за прекадетки (състезателки, родени 2007/2008 г.).

Русенските състезателки бяха на крачка от бронзовия медал, който отиде в „Марица“ (Пловдив). Двата отбора бяха с еднакъв брой точки, но пловдивчанки имаха повече поведи до момента. Преди „Любо Ганев – Автосвят“ в класирането се наредиха „Централен полицейски волейболен клуб“ – София и „Левски“ – София, а 5-о и 6-о място заеха „Берое“ – Стара Загора и ВАСК – София.

Русенският волейболен клуб изказва своите благодарности на Община Русе и на ръководството на Ученическата спортна школа (УСШ) за осигуряването на условия за тренировки на своите състезателки.