Боксов клуб „Русе“ спечели второ място в турнира за Купа България

Завършиха финалите на Купа България-мъже, в които Боксов клуб“Русе“ спечели второ място при участие на 51 отбора.

„Златното“ момче на русенския бокс Радослав Росенов грабна златния медал в категория 63,5 кг. Джан Басриев, който е ученик в Спортното училище в Русе, е със сребърен медал в категория 54 кг. Планимир Стефанов спечели бронзов медал при 67 кг. В отбора участва и Александър Славчев, също ученик в Спортното училище, който се боксира в категория 71 кг. Тимът на БК „Русе“ бе воден от треньорите Съби Събев и Николай Коев.

Турнирът за Купата на България при мъжете, който се явява и първи кръг от Държавното лично-отборно първенство, бе спечелен от БК „Левски“ София. В състезанието се включиха над 160 боксьори от цялата страна.